reede, 1. juuni 2018

Aegnale metsmaasikale ja ujuma...jajah, nagu alati :)

Paar päeva tagasi oli facebookis Aegna saare kogukonna grupis pilt, kus olid suured punased metsmaasikad. Pildi all kommentaarides imestati muidugi, et no see pole ju ometi võimalik- maikuus maasikad metsa all. Aga postitaja väitel oli pilt tehtud just paar minutit tagasi. Hakkasin kohe laevagraafikut uurima. Mh, see nädal kehtib veel sõiduplaan nädalavahetustel, edaspidi hakkab laev iga päev peale teisipäeva käima. No okei, reede kuulus ka nende mõistes nädalavahetuste alla, seega mis muud kui sadamasse.

Esimene halb üllatus- buss jäi hiljaks. Meil Tallinnas mõtlevad ametnikud küll ma ei tea mis kohaga- ajusid küll kindlasti ei kasuta nad selleks :)- et korraga pannakse kinni mitu suurimat liikluse tuiksoont! Kuna sadamasse saamiseks oleks vaja kas sõita kahe erineva bussiga või siis ühega nii, et hiljem ületada tiheda liikluse ja aeglase fooritsükliga tänav, siis muutus asi juba suhteliselt kahtlaseks. Ümberistumise bussist olin niikuinii maha jäänud, seega lootus oli jalgsi kohale jõuda. No lootus teadagi... Buss istus Kalamajas mitu minutit ummikus, jõudis siis lõpuks Linnahalli peatusse, jõudsin üllatavalt kiiresti sadamasse ja ...siis oli pilt selge :) Ei ole selles süsteemis küll midagi muutunud! Ikka on mingi x arv broneeringuid, mida sama päeva hommikul netis ei näe, ikka on nendel broneerijatel pagasit mitme inimese jagu, ikka on tallinnlase rohelise kaardi omanikud need, kellele öeldakse, et "teil pole mõtet passida, " No pagana pihta, mille pärast nad seda soodustust siis üldse tegid, see on ju tegelikult sama hea kui bussijuht teataks- broneerige sõit eelmüügis ja rohelise kaardi omanikud sõidavad tasuta...juhul kui bussi mahuvad.

Mina näeksin lahendust tegelikult tihedamas laevaliikluses. Praeguse seisuga paneb küll vägisi mõtlema, et raisata oma lemmikpaika minekuks 6 eurot ja kindlustada sellega? koht edasi-tagasi laeval. Aga on see ikka nii oluline...maasikaid saab kindlasti mujal ka korjata, ujumise (rohkem siis küll jalgupidi vees kõndimisiga) on raskem- ma ei kannata rahvarohkeid randasid.

No läks tänase päeva üks plaan nässu, aga õnneks on Vanalinna Päevade raames täna vähemalt kaks üritust, kuhu minna. Seetõttu ma ei olegi just eriti endast väljas, kuigi see Aegna laevaühendus ja meeskonna suhtumine reisijatesse saaks endiselt hindeks 2-. Mulle ei meeldi üldiselt lasteetendused, aga täna on kuskil Toompargis (hahaha, nad veel umbmäärasemalt ei suutnud kirjeldada seda paika, park ju suur ja lai) etendus mu lemmikraamatu Meisterdetektiiv Blomkvist põhjal. Jah, uskumatu, aga seda raamatut lugesin ma alles mingi aasta tagasi juba mitmekümnes kord ja endiselt paelus! Üldiselt see vist oligi ainus lasteraamat, mida ma hiljem täiskasvanuna lugenud olen.

Pärast on aga Tornide Väljakul rahvaliku muusika pidu ja seal esineb üks fantastiliselt elurõõmus ning vitaalne memm- Kihnu Virve.  Mulle meeldivad tema laulud, mulle meeldib tema lihtne, siiras ja vahetu esinemine... natuke isegi mõtlesin enne Aegnale mineku plaani, et kas sinna või ...kes teab, äkki viimast korda esineb Kihnu Virve siin. No kuna laevast jäin maha, ju siis oli ikka nii määratud, et sellele peole pean minema...

Vahepealseteks paariks tunniks küll midagi tarka tegevust ei tea. Aga eks näis.. peaks vist tegelikult korra pärlipoes käima- Swarovski kristallidega kõrvarõngaste valik on väga niruks jäänud ja hetkel on just igasugused koolilõpud jms päevakorral, ehk siis ka Telliskivis oleks neil turgu (lootusetu optimist, eks :D) Üldiselt peaks tegema üldse "luuret", et kas Viru tänaval keegi enam üldse oma lilli või käsitööd müüb... Vanalinna päevad võiks olla päris hea variant ju..

Lahe on see et aknaid  ei saa kodus lahti hoida- maja taha tehakse vist parklat ja üle tee on ehitusel kaevetööd just lõppemas ning pannakse asfalti, ehk siis kuuma asfalti lõhn ...ei ole just mu lemmikodüür :D No eks tuleb ära kannatada, see pole õnneks või kahjuks mitte ainult minu eluaseme eripära praegusel hooajal!


27 kommentaari:

 1. oot-oot, mis 6€ sa räägid? see on ju TÄISpilet.
  kas sa siis töövõimetuspensionär enam polegi? sel juhul saaksid ju 3,8€ eest edasi-tagasi

  VastaKustuta
 2. Ei ole uurinud viimasel ajal täpselt, aga varem küll broneerida sai ainult täishinnaga piletaid edasi-tagasi.

  VastaKustuta
 3. ma olen lausa 0€ pileteid netis broneerinud (puudega laps ja puudega lapse saatja)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No ühesõnaga point polegi summa suuruses, vaid pigem ikka ju selles, et kas sellele tasub kulutada. Ühesõnaga mina ja minu omapärane suhtumine rahasse ning see kuidas ma iga kord midagi ostes paanikasse satun, hoolimata oma hetkelisest rahaseisust..
   0€ pileteid saavad küll ainult kas puudega lapsed või siis sügava puudega isikud või nende saatjad.

   Kustuta
 4. Mina näen lahendust, et inimene, kes tööl ei käi ja niisama päevi õhtusse veeretab, ei lähe oma LEMMIKpaika, mis sõltub ühistranspordist, viimasel minutil. Samuti ei torma uisa-päisa, kui on teada, et broneerimissüsteem vildakas ning see koht võib ka mõnede teiste jaoks lemmik olla.
  Aga et LEMMIKU peale raha ei raatsi kulutada, ei saa kohe üldse aru. Mille peale siis veel? (Juubeli sai on ka lemmik, seda läheb ju pätside viisi?)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Enam kusjuures ei söö juubelisaia. Aga see selleks. Minu jaoks on ainus koht, kuhu ma raatsin raha kulutada- söök. Aga kui te vaid teaks, kui palju kordi ma poest lihtsalt niimoodi minema jooksen, et ei osta isegi süüa või kuidas ma ennast kirun, kui olen ostnud midagi enda jaoks tõeliselt hõrgutavat...
   Aga noh, tundsin su ära ja imestan, et ma viitsisin sulle üldse vastata!

   Kustuta
 5. Vabandan Sinu ees, Raili, et Su blogisse postitan kirjutise Anonüümsele (1. juuni 2018 13:53).
  Armas inimene, milles on Sinu probleem, et Sa mitte kusagilt mitte midagi head ei leia? Kõikjalt leiad ainult põhjust vinguda ja teisi süüdistada? Kas Sul oma elu ja lähedasi inimesi üleüldse ei ole, et istud imeilusal päeval võõras blogis ja aina kiunud ning halised? Sinu elus peab küll midagi väga viltu olema, aga seda ei maksa ju võõra inimese blogis välja elada. Ei sellest parem saa.
  Sinu arust on Su kirjutis vist väga teravmeelne, aga tegelikult on hale ja sellest saab hõlpsasti lugeda välja kibestumist. Kas keegi saaks Sind aidata? Elu tuleb elada seda nautides, aga mitte kogu aeg vingus ninaga ringi käia.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Johhaidii, inglike, minule sa siis kirjutasid :D

   Mina palun sinult, inglike, kõikidele oma oletustele fakte, ja siis räägime või kiunume edasi. Vada sina, inglike, et siin kõik need "ilusal päeval istumised" ja oletused minu olematu suguseltsi kohta siis kenasti dokumenteetitud-fakteeritud saaks. So pikas ja saamatus kaitsekõnes polnd muidugist ainsamatki argumenti - tühi soe puss vaid, a kui see sind rahustab, siis why not, wks, eks? Ja nää - magi oskan mittemillestki pika ja lolli kommi kokku keevitada :D

   Tõsisemalt, siis - inimesed, kes siin prouale nõu annavad, talle ta omi jutte meenutavad ja/ või konstruktiivset kriitikat jagavad, on ise ilmselgelt väga korras eludega. Siis need, mitte need, kes tühja vehivad (sina!) ja/ või lihtsalt labatsevas.
   Sest meie, korras eludega inimesed, ei saa aru taolisest vegeteerimisest ja parasiteerimisest. Tahaks hea inimesena nõu anda läbi soovituste - ja mis seal salata - ka kriitika!, aga seda teab inglikegi ju, et kõnealusele prouale midagu soovitada tähendab suurt šanssi endale kakat kaela tõmmata. Kogetud siinsamas blogis!

   Sulle, inglike, soovitan EKI Keeleinstituudi uudissõnastikke, et see va "kibestumus" leiaks enda kõrvale ka mõne uue, huvitavama (loe: mõjusama) ning moodsama kaaslase.

   Kustuta
  2. Ma ei ole nüüd küll see inglike ja ei oska ka hinnata kui `korras` või mitte `korras` kellegi elu on aga see, kuidas Sina `inglikese` kommentaari peale süttisid on küll päris muigama panev. Ja hea inimene saab aru, et kui tema nõu antud situatsioonis ei päde ja kriitika ei jõua kohale, siis lõpetab ja elab oma `korras` elu edasi, Sina aga näid lausa paluvat seda kakaämbrit, et oleks siis jälle põhjust tagasi lajatada. Aga teise inimes blogi pole tõesti koht sellise meelelahutuse harrastamiseks.

   Kustuta
  3. Irw��
   Muidugist mina "süttisin", sest polnd pikka aega taolist tädilikku ata-tata-taa! -manitsust lugenud. Igast tädi malled ja ainod, tulid silma ette, ja see oligi koom. Kahjuks emitsioonide edasiandmine selle õiges vääringus ilmselt ebaõnnestus, kuna nii lihtsast irooniast mõni proua ikkagi aru ei saanud. Isegu niiiii lihtsast mitte��
   A las jääb! Kuivikud peaksidki kokku hoidma (siis on neid lisaks targutamisele ka visuaalselt vähem näha).

   Kustuta
  4. Muig... Ja mulle tuli silma ette üks kuuma ilmaga pärmi saanud välipeldik, kes keeb ja kobrutab ja imestab, miks kõik laiali jooksevad...

   Kustuta
  5. Päris huvitavates kohtades siis liigud. Mina ei käi maal ega välipeldikuid (sõnagi vastik, selline maakalik) imetlemas. Eks igal ühel omad hobid.

   Kustuta
 6. Mina küll mingi üheainsa postituse järgi ei arva, et inimene on terve imeilusa päeva siin blogis istunud. Üldse, te lõpetage selle Raili sule Taldade lakkumine, sest ta ei olegi mittemillegagi rahul. Raili, kui sa jaksad maasikaid korjata, jaksad ka tööle minna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  VastaKustuta
 7. Raili, palun blokeeri see soovimatu külaline!
  Mitte keegi ei taha tema hülgemöla lugeda.

  VastaKustuta
 8. Kuidas ma saaksin ta blokeerida? Ma teeks seda heameelega, kui oskaksin seadistada seda. Aga blokkisin ühe ip-aadresi, kirjutab ta teise alt... aga küll tuleb igal oinal oma mihklipäev. Mina enam sellele haledale provokaatorile ei vasta, minu jaoks on ta tüütu kui, sääsk kõrva ääres pinisemas.

  VastaKustuta
 9. Sul on vist õigus, Raili. See õnnetu otsib ilmselgelt tähelepanu.
  Ja kui me keegi talle ei vasta ... no las jaurab siis siin üksipäini. Loeme ainult normaalseid kirjutisi.
  Tore, et ka Sina oled tema lollustest üle ja jätkad oma blogiga.

  VastaKustuta
 10. Ei ole haledaib provokaatoreid. Raili, sina oled hale.

  VastaKustuta
 11. Raili ei ole meie juttudest tegelikult üle. Ta vägagi piinleb nende käes, seda enam, et tal on osaline töövõime, aga istub kodus, kuna ta ei taha tööd teha. Kui ta oleks oma firma asja ära lõpetanud, oleks ta ka puuduva töövõime saanud. Ise oli loll. Nüüd aga hädaladab, kuidas tema oma vähese rahaga peab toime tulema.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ah sa arvad end nii täpselt teadvat, et ma piinlen? Sel juhul peab sul olema ikka väga kõva põhjus, miks mind piinata. Kas sul jätkub seda ka tunnistada, miks see sulle nii oluline on? Vaevalt...kuigi ma arvan, et nii mõnelgi oleks seda väga huvitav lugeda siin.

   Kustuta
  2. Tegelt sa öudselt tahaks, et ta ei oleks teie juttudest yle, nii tore on ju näha inimest piinlemas sinu pöhjustatud deprekas :) Ära aind ise sellesse oma kaevatud aku kuku. Käisin perkoolis ja tundub, et keegi on sinna ikka kövasti sisse lajatand, sinna oma kaevatud auku.
   Ega see äkki sina ise polnud?
   Railile: löpeta nende haledate provode kommenteerimine oma blogis. Avalda loomulikult, sa ei pea lappama yksi seda s..a läbi, aga las' teised blogi lugejad teevad seda sinu eest. Ise kommenteerides näitad oma nörkust. Ja ära kommenteeri ka perekoolis. Käod oskavad ka ise seisukohta vötta. Vöi istekohta. Vöi mis iganes.

   Kustuta
  3. Just, Raili! Ja kõige õigem oleks, kui sa oma perekooli konto ka sulgeks. Või vähemalt ühelegi provokatsioonile ei reageeriks ja ise ka ühtegi teemat enam ei teeks/kommenteeriks. Las siis "käod" omavahel kemplevad. Küll nad ära tüdinevad, kui mingit vastukaja tagaräägitava poolt ei tule.

   Kustuta
 12. Raili ei saa ka sellest aru, et kõik ei olegi siin ühed ja samad kommenteerijad. Nii et ei aita siin sellest, kui ühe IP blokeerid. Ta näiteks arvab teadvat ka seda kes mina olen, aga tegelikult ta ei ta.

  VastaKustuta
 13. Raili, kodutud pakuvad sulle nikku, alkot ja suitsu.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mõni ei osanud enam muud öelda :) Näitas oma tõelist taset!

   Kustuta
 14. Siinne seltskond on nagu punt joodikuid külapoe taga sõnelemas.

  VastaKustuta
 15. Ma ei ole ikka veel uurija juurde kutset saanud. Ma hakkan sulle iga nädal nüüd teada andma, et kas ma sain juba kutse, või ootan ikka veel juba näiteks kolmandat aastat.

  VastaKustuta